Sharm el Sheikh - wycieczki fakultatywne

 

PETRA (1 dzień autokarem)

Petra to kraina niezwykłej urody i klimatu, zamieszkana przez życzliwych i uczynnych ludzi, a rządzona przez młodego króla i jego piękną jak z opowieści „Tysiąca i jednej nocy” małżonkę Ranię. W VI wieku p.n.e. koczownicze plemię Nabatejczyków opanowało dolinę skalną między Al-Akaba nad Morzem Martwym, a po stronie wschodniej Wadi al Araba w Jordanii. Najsłynniejszy zabytek Petry to Skarbiec (el-Kasne) z fasadą 27-metrowej szerokości i 40-metrowej wysokości. Budynek jest bardziej klasyczny niż nabatejski, z sześcioma kolumnami, niskim frontonem i attyką, na której stoją trzy barokowe nadstawki. Dolina za Skarbcem ukazuje liczne grobowce skalne wykute w bladoróżowym piaskowcu. Teraz już wiadomo, że pierwotnie Petra nie była różowa. Zapewne to działanie naturalnych czynników tak ją odmieniło. Dawniej budowle były zdobione sztukateriami. W 106 roku n.e. Petra stała się częścią Imperium Rzymskiego, a wtedy wybudowano forum, termy oraz teatr. Są one w stylu rzymskim. Teatr jest wykuty w różano-czerwono-łososiowej skale i mieścił 4000 widzów.

CENA

 • ok 310 USDKAIR - 1 dzień samolotem (wiza jest wymagana)

Wylot z Sharm El Sheikh we wczesnych godzinach rannych. Około godziny 8:30 jesteśmy w stolicy Egiptu – Kairze. Rozpoczynamy zwiedzanie Muzeum Starożytności, gdzie zgromadzono eksponaty pochodzące z epoki Starego i Nowego Państwa. Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszy się bogate wyposażenie odnalezione w grobowcu faraona Tutanchamona (m. in. złota maska, tron itp.). Następnie przejeżdżamy do Gizy, gdzie będziemy podziwiać najsłynniejsze piramidy: Cheopsa, Chefrena i Mykerinos. W cieniu Sfinksa zjemy lunch. Podczas naszego pobytu w Kairze odwiedzimy również wytwórnię perfum oraz zrobimy zakupy na słynnym bazarze kairskim Khan el Khalili.

CENA

 • ok 300 USD

 


KAIR- 1 dzień autokarem (wiza jest wymagana)

Około godziny 8:30 jesteśmy w stolicy Egiptu – Kairze. Rozpoczynamy zwiedzanie od Muzeum Starożytności. Niewątpliwą perełką Muzeum jest wyposażenie grobowca faraona Tutenchamona (złota maska, tron itp.). Następnie przejeżdżamy do Gizy, gdzie będziemy podziwiać: piramidy Cheopsa, Chefrena i Mikerynosa oraz Sfinksa. Następnie przewidziany jest krótki rejs statkiem po Nilu. Podczas naszego pobytu w Kairze odwiedzimy również Wytwórnię Perfum oraz Instytut Papirusa. W cenę wycieczki wliczony jest obiad (napoje dodatkowo płatne). W ramach wycieczki z Sharm el Sheikh, możliwość dokupienia feluki - rejsu po Nilu, koszt 10 USD/os.

CENA

 • ok 130 USD

 


GÓRA MOJŻESZA

Wyjazd z hotelu w godzinach wieczornych. Po około 2,5 godzinach dojeżdżamy do Klasztoru św. Katarzyny. Pod osłoną nocy w towarzystwie gwiazd rozpoczniemy wspinaczką na Gorę Mojżesza, na szczycie której Mojżesz miał otrzymać od Boga 10 Przykazań. Wędrówka trwa ok. 3 godziny (droga „bita” + 750 schodów). Ze szczytu będziemy podziwiać niezapomniany wschód słońca. Po zejściu czas na odpoczynek i zwiedzanie Klasztoru św. Katarzyny.

CENA

 • ok 60 USD

 


QUADY + WIELBŁĄDY

Wyjazd z hotelu około godz 14:30 do bazy, gdzie przesiadamy się na QUADY - czterokołowe motory buggy. Oprócz 2-godzinnego programu przejażdżki po pustyni odwiedzicie Państwo Wioskę Beduińską, gdzie zostaniecie Państwo poczęstowani beduińską herbatką. Wycieczka pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia.

CENA

 • ok. 35 USD/ przy 2óch osobach
 • ok 35 USD/ przy 1 osobiePARK NARODOWY RAS MOHAMMED - REJS STATKIEM

Wyjazd z hotelu rano, przejazd do portu. Wypływamy statkiem w kierunku Parku Narodowego Ras Mohammed, gdzie są najpiękniejsze na świecie rafy koralowe (150 różnych rodzajów koralowców oraz setki gatunków bajecznie kolorowych ryb). Mamy możliwość kilkakrotnego zejścia ze statku do wody i podziwiania raf koralowych pod opieką instruktorów. Podczas rejsu podany jest lunch w formie bufetu szwedzkiego oraz nieograniczona ilość napoi: kawa, herbata i napoje zimne. Jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej przyjemnych wycieczek w Sharm El Sheikh. Maski i rurki za dodatkową opłatą.

CENA

 • ok 45 USD

 POKAZ DELFINÓW

45-minutowy pokaz w delfinarium – „Dolphinella Show”, m.in. skoki, salta oraz różne zabawy z przedmiotami w wodzie.
CENA

 • ok 40 USD

 


PŁYWANIE Z DELFINAMI

Przez 30 minut można pływać z delfinami w kostiumie kąpielowym lub w piance. Można pływać w ABC, czyli z maską, fajką i z płetwami. Delfiny podpływają do ludzi i bawią się z nimi. UWAGA! Dziennie z delfinami może pływać maksymalnie 30 osób! Grupy maksymalnie 6-osobowe. Tylko 6 osób może pływać z delfinami w tym samym czasie, dlatego jeśli chcecie Państwo skorzystać z unikalnej oferty pływania, należy zarezerwować miejsce wcześniej u rezydenta.

CENA

 • ok 100 USD 15 minut lub 150 USD 30 minut


 

WYSPA TIRAN - REJS STATKIEM

Wyjazd z hotelu rano, przejazd do portu. Wypływamy statkiem w kierunku wyspy Tiran. Mamy możliwość trzykrotnego zejścia ze statku do wody i podziwiania raf koralowych pod opieką instruktorów. Podczas rejsu podany jest lunch w formie bufetu szwedzkiego oraz nieograniczona ilość napoi: kawa, herbata i napoje zimne. Maski i rurki za dodatkową opłatą.

CENA

 • ok 50 USD
SHARM DISCOVERY PLUS

Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Rejs łodzią z obniżonym kadłubem gdzie będziecie państwo mogli podziwiać przepiękna rafę koralową Morza Czerwonego. Następnie przejażdżka na bananie oraz sofa, dalej transfer busem do portu, skąd płyniemy statkiem w rejs. Pierwszy postój jest przeznaczony na snurkowanie (ABC: maska, rurka i płetwy). Drugi postój przeznaczony jest na Nurkowanie (INTRO z instruktorem). Na statku oferujemy soki owocowe oraz obiad z owocami morza & BBQ oraz napoje - cały dzień w cenie.

CENA

 • 95 USD z intro
 • 85 USD bez intro
NABQ ADVENTURE

Wyjazd jeepami z hoteli w godzinach rannych, wędrówka po Grand Kanion, znajdującym się w Parku Narodowy Nabq. Do kanionu dojeżdżamy jeepami. Podziwiamy piękno skał ok. 30 minut. Po raz pierwszy w Sharm El Sheikh: jedziemy w góry, gdzie będziemy uprawiać SANDBOARDING, przez 30 minut. W trakcie przerwy jemy orientalne śniadanie nad morzem, (w formie bufetu z napojami). Następnie jeździmy na wielbłądach oraz delektujemy się niesamowitym smakiem herbaty beduińskiej. Kolejna atrakcja to podziwianie piękna pustyni z perspektywy quadów oraz buggy (czas 45 minut). Następnie cześć morska. Płyniemy motorówką do miejsca z bogatą rafą koralową, oglądać rybki snurkując (czas 1 godzina). Uwaga: kolejna atrakcja to pływanie kajakiem w jeziorze o głębokości 1,5 metra, w lesie mangrowym (czas: 1 godzina).

CENA

 • ok 75 USD

 NURKOWANIE

Niesamowite przeżycie odkrycia najpiękniejszych raf koralowych w sprzęcie nurkowym. Oferujemy programy dla amatorów, jak i doświadczonych nurków.
1. Na pierwszy raz: Nurkowanie INTRO. Całodniowa wycieczka na otwartym morzu.
Jedno zejście pod wodę + 2 postoje na snorkeling. Cena: 60 USD
Dwa zejścia pod wodę + 1 postój na snorkeling Cena: 70 USD, lunch w cenie na statku
W przypadku nurkowania w Parku Narodowym Ras Mohammed, dodatkowa opłata za wstęp Cena: 5 USD.
2. Kurs nurkowania OWD 3/4 dni Cena: 450 USD + 35 USD certyfikat PADI oraz 50 USD za podręcznik.
3. Kurs Advance (2 dni) Cena: 230 USD
4. Pakiety nurkowe:
1 dzień – 2 zejścia pod wodę - Cena: 60 USD
2 dni – 4 zejścia pod wodę - Cena: 120 USD
3 dni – 6 zejść pod wodę - Cena: 180 USD
Wypożyczenie sprzętu Cena: 15 USD za 1 dzień.
W przypadku nurkowania w Parku Narodowym Ras Mohammed, dodatkowa opłata za wstęp – 5 USD.


Wycieczki są organizowane dla grup nie mniejszych niż 20. osób. Zależnie od liczby uczestników, wycieczki są organizowane dla polskich grup i prowadzone po polsku lub odbywają się w międzynarodowych grupach, w asyście polskiego pilota.

 

Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM SA. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.