Mykonos - wycieczki fakultatywne

 

Delos

Delos - mała wyspa znajduje się w centralnej części Cyklad, w odległości kilku kilometrów na południowy-zachód od wyspy Mykonos. Jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Grecji . Miejsce urodzenia Apollina, Boga światła, i Artemida, bogini łowów. Wykopaliska w Delos rozpoczęły się w 1873 roku i trwają do dziś, prace na wykopaliskach prowadzone są przez francuską szkołę archeologii. Świątynia Dionizosa, teatr to tylko niektóre z miejsc, które można odwiedzić podczas swojej wizyty na wyspie Delos W 1990 Delos zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego chronionego przez UNESCO. Warto odwiedzić muzeum w Delos , aby odkryć historię tego wspaniałego miejsca. Przed opuszczeniem wyspy można odpocząć w kawiarni i wypić drinka z niepowtarzalnym widokiem i poczuć energię Delos. Nasza wycieczka na Mykonos odbywa się codziennie o 10:00 z małego portu w mieście. Objazd po wyspie zajmuje 1 godzinę i 30 minut, a następnie będzie czas wolny w muzeum.

Można wybrać godzinę powrotu 13:30 lub następną łódką o godzinie 15:00

Cena ok. 62 €

 

Mykonos - zwiedzanie wyspy

Nasz pierwszy przystanek to malownicza plaża Agios Ioannis skąd roztacza się najlepszy widok na wyspę Delos, zobaczymy też rybaków i ich łodzie przy małym pomoście, prywatną kaplicę i domy wybudowane w typowym Cykladzkim stylu. Na wsi Ano Mera, odwiedzimy klasztor mnichów Panagia Tourliani zbudowany w XI wieku. Następnie w wolnym czasie będzie możliwość spaceru po okolicy lub skorzystania z usług z okolicznych restauracji. Następnym przystankiem jest plaża Kalafatis, gdzie będzie czas, aby trochę odpocząć i wypić kawę lub napój (nie wliczone w cenę) przed powrotem do miasta. Na koniec odwiedzimy port w Mykonos, gdzie będziemy spacerować w wąskich, brukowanych uliczkach starego miasta. Zobaczymy słynne wiatraki i "małą Wenecję". Możliwe, że gdzieś po drodze spotkamy Petros Pelecan maskotkę Mykonos. Czas wolny. Zbiórka na powrót przy Yacht Club, Old port of Mykonos.

Cena ok. 37 €

 

Południowe wybrzeże - rejs

Rejs na krystalicznie czyste wody morza Egejskiego i odkrycie najpiękniejszych plaż chronionych południowego wybrzeża wyspy Mykonos.  Wypływamy w rejs typowym greckim statkiem o godzinie 10 wzdłuż południowego wybrzeża. Jeśli pogoda na to pozwala, możemy przenieść się na bezludną wyspę Dragonissi z jaskiniami i niesamowitymi formacjami skalnymi. Przy odrobinie szczęścia możemy zobaczyć dzikie kozy górskie i orły. Następnie zatrzymamy się na naturalnej plaży Frangias, gdzie mamy czas na kąpiele i snorkeling w krystalicznie czystej wodzie. Urządzimy piknik na plaży, gdzie będziemy mogli spróbować wina, ouzo i tradycyjnych greckich przekąsek. Naszym następnym przystankiem jest malownicza zatoka Kalafatis, gdzie można odpocząć i zjeść obiad w pięknej restauracji, znajdującej się bezpośrednio nad brzegiem morza. Lunch składa się z sałatki greckiej, tzatzików, chleba, smażonego kurczaka z ziemniakami lub wegetariańskie danie z makaronu, 1/4 l wina i wody. Następnie czas wolny.

Następny przystanek mamy na słynnej plaży Paradise. Tutaj jest możliwość jeszcze popływać lub zobacz bar "Tropicana", który niedawno został wybrany jako jeden z najlepszych barów plażowych na świecie. Wracamy z powrotem do Ornos.

Wycieczka kończy się o 18 w Ornos Beach

Cena ok. 67 €

 

Tinos

Zaledwie 45 minut od Mykonos znajduje się Tinos. Jest to zdecydowanie większa wyspa od Mykonos. Wycieczka fakultatywna Tinos pozwoli odwiedzić następujące atrakcje:

- Tinos Town - najbardziej znany i najważniejszy kościół w Grecji – Evangellistria,

- klasztor żeński Kechrovouni wysoko w górach w którym mieszka 40 mniszek,

- tradycyjna wioska Vólax,

- doliny gołębników,

- Pirgos – centrum sztuki marmurowej,

- zatoka rybacka Panormos z tawernami rybackimi,

- stale zmieniające się krajobrazy, tradycyjne wioski z widokiem na morze Egejskie i pobliskie wyspy.

W miejscach sakralnych należy pamiętać o właściwym ubiorze: koszulki bez rękawów i szorty nie są dozwolone.

Cena ok. 62 €

 

Rejs z Mykonos o zachodzie słońca

Zapierający dech w piersiach rejs tradycyjną kaiki o zachodzie słońca. Przy wieczornym drinku będzie można podziwiać Delos, a także Małą Wenecję, dzięki czemu będzie można zrobić zdjęcia z wiatrakami w tle.

Cena ok. 42 €

 

Degustacje win i szlak kultury Mykonos

Odwiedzimy jedyną winnicę w Mykonos, gdzie poznamy tajniki produkcji wina. Będziemy mogli spróbować kilka rodzajów win i wybrać te najlepsze, a w tle będzie towarzyszyć nam muzyka.

Winnica została wybudowana w XIX w. Na dziedzińcu winnicy będziemy cieszyć się lokalnym winem podawanym przez producenta z domowej tradycyjnej mezy.

Producent może dla Państwa podpisać zakupione butelki wina

Cena ok. 42 €

 

Jeep Safari

Zobaczymy ukryte zakątki wyspy Mykonos - wycieczka fakultatywna do wielu miejsc, które są dostępne tylko jeepem. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami, krajobrazami, pięknymi plażami i niepowtarzalnymi doznaniami z jazdy jeepem!

Nasza trasa biegnie początkowo wzdłuż wybrzeża do plaży Houlakia i stamtąd aż do latarni morskiej. Stamtąd dotrzemy przez Marathi, Fragma aż do plaży Panormos.

Następnie dotrzemy do Ano Mera, gdzie zatrzymamy się na Paleokastro - tu obejrzymy ruiny weneckiej twierdzy. Zwiedzamy dzielnicę Ano Mare, słynącą z rolnictwa i pobliskiej opuszczonej kopalni.

Następnie udajemy się do pięknej plaży Kalo livadi, gdzie mamy czas wolny .

Stamtąd wracamy do miasta Mykonos i zatrzymujemy się przy starym zamku nad miastem.

Nie zapomnij zabrać sprzęt plażowy, kremy ochronne przed słońcem, wodę i dobre buty.

Cena ok. 64 €

 

Do cen należy doliczyć od około 8 do 16€/os. za transfer do miejsca zbiórki. Cena uzależniona jest od lokalizacji hotelu.

Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM SA. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.