Wybrzeże Costa Brava, nazywane też Dzikim Wybrzeżem, jest obszarem, gdzie surowy górski krajobraz łączy się z przepięknymi piaszczystymi plażami. To jeden z najpopularniejszych regionów wypoczynkowych w Hiszpanii, który stanowi idealne miejsce na wakacje. 

Sprawdź nasze oferty wakacji na Costa Brava!

Ładowanie...

Costa Brava znajduje się w północno-wschodniej Hiszpanii, u wybrzeży Morza Śródziemnego. Miejsce zachwyca przede wszystkim krajobrazem – strome i strzeliste Pireneje łączą się tu z lazurowymi wodami Morza Śródziemnego. To idealne miejsce na wakacje - Costa Brava każdego roku przyciąga niezliczone ilości turystów pięknymi, piaszczystymi plażami, słoneczną pogodą oraz tętniącymi życiem nadmorskimi kurortami. 

Wybrzeże Costa Brava na wczasy nadaje się bez dwóch zdań. To jedno z najbardziej rozrywkowych miejsc Katalonii, które zachwyca bardzo rozbudowaną infrastrukturą rozrywkową i bogatą ofertą hotelową. Region rozciąga się wzdłuż Morza Śródziemnego, od miejscowości Portbou, aż po rzekę La Tordera na południu. Costa Brava to region, który łączy w sobie piękno dzikiej natury, zwłaszcza Pirenejów i Gór Katalońskich, z mocno zurbanizowanymi turystycznymi kurortami.

Spędzając wakacje na Costa Brava w Hiszpanii, warto odwiedzić malownicze miejscowości, takie jak: Malgrat de Mar, Lloret de Mar, Santa Susana, Calella. Wybrzeże Costa Brava zachwyca również licznymi plażami o drobnym i miękkim piasku. Najpopularniejsze z nich to: Sant Pol de Mar, Cala Sant Francesc, Sa Caleta z widokiem na skaliste klify, Cala del Pi, Sa Tuna i Cala San Roque. Dzikie Wybrzeże zapewnia niezliczone atrakcje dla rodzin z dziećmi, a także osób, które szukają spokojnego wypoczynku. 

Mapa - Costa Brava

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Costa Brava