Costa Brava – wycieczki fakultatywne

Barcelona

To ukochane miejsce i żywe muzeum twórczości Gaudiego. Symbole miasta, które zobaczymy podczas naszej wycieczki, to:

 • Sagrada Familia,

 • Casa Milà (znana jako La Pedrera),

 • Casa Batlló.

Zwiedzanie zaczniemy od przepięknych fasad kościoła Sagrada Familia. To największa, choć do dziś jeszcze nieukończona, najbardziej rozpoznawalna budowla na świecie, przesycona symboliką religijną. Antonio Gaudi w wieku 30 lat stworzył projekt, czerpiąc inspiracje z natury, którą kochał ponad wszystko. Ozdobił kościół licznymi ornamentami symbolizującymi elementy przyrody jak drzewa, kwiaty i przeróżne zwierzęta.

Barcelona słynie na całym świecie nie tylko z modernistycznej architektury. Kolejnym przystankiem wycieczki jest Wzgórze Montjuic, z którego rozciąga się przepiękna panorama miasta i portu. Wzgórze jest wspaniałym, barwnym centrum kulturalnym i sportowym. Na wzgórzu będziemy zwiedzać wioskę hiszpańską z pracowniami artystycznymi oraz podziwiać najbardziej znane makiety budynków z całej Hiszpanii. 

Następnie będzie czas wolny w najstarszej części miasta, dzielnicy gotyckiej, oraz spacer słynną ulicą La Rambla.

Cena

 • Dorosły: ok. 50€
 • Dziecko: ok. 30€

Dni wycieczki

Poniedziałek, czwartek

Sagrada Familia, Barcelona

Sagrada Familia, Barcelona

Casa Milà, Barcelona

Casa Milà, Barcelona

Casa Batllo, Barcelona

Casa Batllo, Barcelona

Tossa de Mar

Rejs statkiem jest najlepszym sposobem na poznanie uroków skalistego wybrzeża Costa Brava. Wysokie klify stykające się z morzem, małe zatoczki, przepięknie wkomponowane domy i śródziemnomorska roślinność tworzą malowniczy krajobraz wybrzeża.

Przepływając przez liczne zatoczki, dopływamy do najpiękniejszego miasteczka – perełki wybrzeża, jakim jest Tossa de Mar, zdecydowanie jedno z najładniejszych miejsc północnej Hiszpanii. Udamy się na spacer średniowieczną starówką otoczoną murami obronnymi z siedmioma wysokimi basztami. Starówka jest prawdziwą wizytówką Tossy i zabytkiem narodowym. Wewnątrz murów zachowały się kamienne domy z XIII i XIV wieku, w których dziś są restauracje, kafejki i sklepy z pamiątkami.

W Tossie znajduje się również piękna, malownicza plaża, dlatego warto wziąć ze sobą ręczniki i stroje kąpielowe. Po czasie wolnym zabierzemy Państwa na degustacje win, likierów, wędlin, serów, deserów.

Cena

 • Dorosły: ok. 45€
 • Dziecko: ok. 35€

Dni wycieczki

Środa, sobota
Tossa de Mar, Costa Brava, Hiszpania

Tossa de Mar

Plaża w Tossa de Mar

Plaża w Tossa de Mar

Montserrat

Magiczne miejsce, które jednym przypomina wielki okręt, innym – zastygły pożar. W dosłownym tłumaczeniu oznacza górę pociętą piłą. To idealne miejsce dla miłośników gór i pieszych wycieczek.

Montserrat jest szczególnie ważny dla Katalończyków ze względów religijnych. Jest dla nich tym, czym dla Polaków Jasna Góra z uwagi na świętą figurkę Matki Boskiej, która została znaleziona właśnie na tej górze i przez wiele wieków strzegła tego miejsca. Na jej cześć powstała tam kaplica, a z czasem kościół i klasztor benedyktynów.

La Moreneta to – tłumacząc dosłownie – „czarnulka" ze względu na ciemny kolor drewna, z którego została wyrzeźbiona figurka. Jest ona patronką Katalonii, posiada moc cudownego uzdrawiania. 

 • Dorosły: ok. 60€
 • Dziecko: ok. 40€

Dni wycieczki

Wtorki
Montserrat, Costa Brava, Hiszpania

Montserrat

La Moreneta, figurka Matki Boskiej w kaplicy na Montserrat

La Moreneta, figurka Matki Boskiej w kaplicy na Montserrat

Girona – Salvador Dali

W czasie tej wycieczki zobaczymy najważniejsze miejsca związane z Salvadorem Dalim, w tym Teatre Museo de Dali, które zostało osobiście zaprojektowane i stworzone przez artystę. Poza licznymi dziełami na płótnach, które można podziwiać w muzeum, samo wnętrze jest wyjątkowe ze względu na szeroki wachlarz twórczości Dalego w postaci rzeźb, malowideł ściennych i artystycznych instalacji przestrzennych. 

Po wizycie w muzeum udamy się do Girony. Malownicze i zarazem strategiczne położenie miasta wywarło piętno na jego bujnej historii. Dziś jest to jedno z najładniejszych miast w Katalonii nazywane przez mieszkańców regionu „stolicą Costa Brava”.

Cena

 • Dorosły: ok. 60€
 • Dziecko: ok. 40€

Dni wycieczki

Piątki
Girona, Hiszpania