Costa del Sol

Costa Del Sol - wakacje

Costa del Sol, nazywane też Wybrzeżem Słońca, to chętnie odwiedzany przez turystów region Hiszpanii, usytuowany w samym sercu Andaluzji. Słynie z licznych nadmorskich kurortów i znanych kąpielisk, takich jak: Torremolinos, Málaga, Marbella, Nerja, Benalmádena.

Sprawdź nasze oferty wakacji na Costa del Sol!

Ładowanie...

Wybrzeże Costa del Sol w sercu Andaluzji to malowniczy region położony nad lazurowymi wodami Morza Śródziemnego. Turystów z całego świata zachwyca bowiem perfekcyjną pogodą oraz bajkowymi krajobrazami, idealnymi na wakacje. Costa del Sol to miejsce, gdzie na każdym kroku można spotkać cenne i znane na cały świat zabytki upamiętniające kulturę Maurów.

Costa del Sol nazywane jest Wybrzeżem Słońca, ponieważ słońce świeci tutaj aż 325 dni w roku. Panują tu zatem idealne warunki do plażowania, zażywania wodnych kąpieli i uprawiania sportów wodnych na wakacjach w Hiszpanii na Costa del Sol. Region obejmuje śródziemnomorskie wybrzeże między przylądkiem Cabo de Gata a monumentalnym Gibraltarem. Andaluzja na wakacje uważana jest za jedną z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych hiszpańskich prowincji.

Mapa - Costa del Sol

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Costa del Sol