Costa Dorada - wycieczki fakultatywne

Barcelona

To ukochane miejsce i żywe muzeum twórczości Gaudiego. Symbole miasta które zobaczymy podczas naszej wycieczki to: Sagrada Familia, Casa Milà (znana jako La Pedrera), Casa Batlló. Zwiedzanie zaczniemy od przepięknych fasad kościoła Sagrada Familia. To największe choć do dziś jeszcze nie skończona, najbardziej rozpoznawalna budowla na świecie, przesycona symboliką religijną. Antonio Gaudi w wieku 30 lat stworzył projekt, czerpiąc inspiracje z natury, którą kochał ponad wszystko, ozdobił kościół licznymi ornamentami symbolizującymi elementy przyrody jak drzewa, kwiaty i przeróżne zwierzęta. Barcelona słynie na całym świecie nie tylko z modernistycznej architektury. Kolejnym przystankiem będzie Wzgórze Montjuic, z którego rozciąga się przepiękna panorama miasta i portu. Wzgórze jest wspaniałym, barwnym centrum kulturalnym i sportowym. Na wzgórzu będziemy zwiedzać wioskę Hiszpańską z pracowniami artystycznymi oraz podziwiać najbardziej znane makiety  budynków z całej Hiszpanii.  Następnie będzie czas wolny w najstarszej części miasta, dzielnicy gotyckiej oraz spacer słynną ulicą La Rambla.

Ceny

  • Dorosły ok. 55€
  • Dziecko ok. 35€

 


Montserrat - Tarragona

Montserrat to magiczne miejsce które jednym przypomina wielki okręt, innym zastygnięty pożar. W dosłownym tłumaczeniu oznacza górę pociętą piłą. Miejsce szczególnie ważne dla Katalończyków ze względów religijnych. Jest dla nich tym, czym dla Polaków Jasna Góra z uwagi na świętą figurkę Matki Boskiej, która została znaleziona właśnie na tej górze i przez wiele wieków strzegła tego miejsca. Na jej cześć powstała tam kaplica a z czasem kościół i klasztor benedyktynów. La Moreneta to dokładnie tłumacząc Czarnulka ze względu na ciemny kolor drewna, z którego została wyrzeźbiona figurka. Jest ona patronką Katalonii, posiada moc cudownego uzdrawiania. Jest to także idealne miejsce dla miłośników gór i pieszych wycieczek.

Tarragona była zamieszkała od czasów Iberów. Od III w. p.n.e. w regionie tym rządzili Rzymianie, którzy nazywali ją Tarraco. Była ona stolicą prowincji Hispania Tarraconensis, był to okres największego rozkwitu miasta. Jednym z charakterystycznych punktów jest Akwedukt Pont de les Ferreres. Czas jego budowy nie jest sprecyzowany, wielu autorów zgadza się, że powstał on w czasach Augusta. Nazywany jest Mostem Diabła. Na koniec zabierzemy Państwa na degustacje win, likierów, wędlin, serów, deserów.

Cena
Dorosły ok. 60€
Dziecko ok. 40€

 


Rejs Katamaranem

Zapraszamy na wspaniałą przygodę. Rejs luksusowym katamaranem, malownicze widoki wybrzeża Costa Dorada nazywanym „złotym wybrzeżem” ze względu na złoty kolor piasku. Podczas rejsu będzie czas na przystanek w malowniczej zatoce podczas którego będzie można doświadczyć kąpieli w krystalicznych wodach a  dla chętnych nurkowanie. Na pokładzie będzie podawane piwo, wino oraz napoje bezalkoholowe.

Cena

  • Dorosły ok. 36€
  • Dziecko ok. 18€

 


Portaventura

Największy park rozrywki „PortAventura” znajdziemy tu masę atrakcji. Park podzielony jest na strefy - Meksyk, Chiny i Dziki Zachód w których odbywają się różne pokazy. Przejazdy kolejką „Szambala” i wiele innych rollecosterów zapewni nam niesamowite przeżycia.

Cena

  • Dorosły ok. 40€
  • Dziecko ok. 35€