Fuerteventura

Położna na lazurowych wodach Oceanu Atlantyckiego Fuerteventura to przepiękna wyspa należąca do słonecznej Hiszpanii. Świetnie sprawdzi się jako miejsce na wakacje, zwłaszcza dla miłośników dzikiej natury i przepięknych, ogromnych plaż. 
Fuerteventura to wyspa na Oceanie Atlantyckim wchodząca w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Położona jest niedaleko północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Na tle hiszpańskich regionów wyróżnia ją wyjątkowe ukształtowanie terenu. Fuerteventura to wyspa bez większych wzniesień, ale za to z niekończącymi się, ogromnymi piaszczystymi plażami obmywanymi przez turkusowe wody Oceanu Atlantyckiego, takimi jak np. Cofete, Grandes Playas de Corralejo, Sotavento, Gran Tarajal. Fuerteventura jest jedną z najcieplejszych Wysp Kanaryjskich, dzięki gorącym piaskom leżącej nieopodal Sahary. 

Region pełen jest pustynnych krajobrazów, które warto zobaczyć. Spędzając wakacje na Fuerteventurze, powinno się odwiedzić Oasis Wildlife Fuerteventura  – wyjątkowy ekosystem z różnorodną fauną i florą, w którym nie będą się nudzić ani dzieci, ani dorośli. Atrakcją jest również niezwykłe safari oraz malownicze jaskinie rozsiane na terenie zachodniego wybrzeża. 

Fuerteventura to idealne miejsce dla miłośników pieszych wędrówek. Do najpopularniejszych szlaków turystycznych należy Gran Recorrido, który liczy ponad 150 kilometrów. Dzieli się na dziewięć etapów i biegnie od znajdującego się na północy Corralejo, aż do Punta de Jandíaczyli najdalej wysuniętego cypla w południowej części wyspy. Fuerteventura zapewnia też turystom liczne trasy rowerowe oraz możliwość wypożyczenia quadów, które są świetnym środkiem transportu. Sprawią, że zwiedzanie wyspy stanie się jeszcze przyjemniejsze. 

Spędzając wakacje na Fuerteventura, warto odwiedzić także urokliwą wioskę Ajuy na zachodnim wybrzeżu. Największą atrakcją tych terenów są malownicze jaskinie znajdujące się w zatoce Caleta Negra. Ciekawym miejscem jest również Corralejo, popularny kurort z bogatym zapleczem gastronomicznym i noclegowym. Aby poznać egzotyczny charakter wyspy, najlepiej wybrać się do rezerwatu Parque Natural Corralejo, gdzie można poczuć się jak na prawdziwej pustyni dzięki znajdującym się tam wydmom – efekt silnych wiatrów wiejących z samej Sahary. 

Jednym z najbardziej urokliwych miejsc na terenie Fuerteventura jest rajska plaża Cofete, uznawana za najpiękniejszą na całej wyspie. Znajduje się ona w maleńkiej osadzie, prawie całkowicie wyludnionej. Tuż obok Cofete jest położone wzniesienie, z którego rozpościerają się malownicze widoki, np. na pomnik pasterza czy ruiny dawnych pieców do wypalania wapna. Wakacje w Hiszpanii na wyspie Fuerteventura to także okazja do wzięcia udziału w jednym z popularnych festiwali, np. w Międzynarodowym Festiwalu Latawców w Corralejo, gdzie spotykają się zarówno profesjonalni piloci, jak i amatorzy sterowania kolorowymi latawcami.

Mapa - Fuerteventura

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Fuerteventura