Fuerteventura - wycieczki fakultatywne

Objazd Fuerteventury

Tego dnia pokażemy najważniejsze i najciekawsze atrakcje wyspy, Zobaczymy czarną plażę i będziemy w pirackich jaskiniach Ajuy, przejedziemy drogi w górach, żeby dojechać do historycznej stolicy wyspy – Betancurii oraz zatrzymamy się na kilku punktach widokowych. Program skończymy plażowaniem lub spacery na jednej z najpiękniejszych plaż na Wyspach Kanaryjskich – Grandes Playas de Corralejo, w otoczeniu wydm. W cenie wycieczki dwudaniowy obiad (do obiadu woda i wino).

CENA

  • Dorosły - ok 55 €
  • Dziecko - ok 40 €

 


Wycieczka na Lanzarote

Lanzarote to perełka Wysp Kanaryjskich, najbardziej wulkaniczna z wysp archipelagu. Dzień rozpoczynamy transferem do portu w Corralejo i krótką przeprawą promową (prom płynie 35 min). Trasa zwiedzania Lanzarote rozpoczyna się w Parku Narodowym Timanfaya. W miejscu oznaczonym symbolem diabła weźmiemy udział w pokazach geotermalnych oraz wybierzemy się w podróż przez pola zastygłej lawy. Kolejny punkt programu to La Geria czyli kraina wina - wizyta w winnicy i degustacja najlepszego wina Wysp Kanaryjskich. W dalszej części dnia dotrzemy na północ Lanzarote. Zatrzymamy się na punkcie widokowym, skąd rozpościera się widok na wulkan La Corona oraz zwiedzimy tunel wulkaniczny Jameos del Agua. Dotrzemy także do El Golfo – miejscowości, która słynie ze szmaragdowego jeziorka ukrytego w kraterze wulkanicznym. W cenie wycieczki bilety do zwiedzanych obiektów oraz obiad.

CENA

  • Dorosły - ok 105 €
  • Dziecko - ok 65 €

 Rejs katamaranem z przeszklonym dnem

Rejs trwa około 4 godzin i rozpoczyna się z portu w Morro Jable (wcześniej transfer z hotelu do portu). Wycieczka obejmuje rejs motorowym katamaranem wzdłuż południowego wybrzeża Fuerteventury. Jest to miejsce, które na wyspie daje największą szansę na zobaczenie morskich ssaków, w szczególności delfinów. Podwodny pokład statku jest przeszklony, dzięki temu można podziwiać z bliska ławice ryb. W czasie postoju na kotwicy na płytszych wodach można korzystać z takich atrakcji jak zjeżdżalnia, z której wpada się prosto do oceanu, kajaki, SUP. Dostępny jest sprzęt do snorkelingu. Na pokładzie przez cały czas trwania wycieczki dostępne są napoje bezalkoholowe, piwo oraz sangria. Podany zostanie także obiad. Wycieczka w grupach międzynarodowych dostępna z hoteli na południu wyspy (rejon Costa Calma, Morro Jable, Esquinzo).

CENA

  • Dorosły - ok 65 €
  • Dziecko - ok 35 €


 

Kameralny katamaran z Corralejo

Czterogodzinny rejs żaglowym katamaranem, który wypływa z portu w Corralejo (rejs poprzedzony transferem z hoteli). Oprócz rejsu, w czasie którego w cenie wycieczki dostępne są napoje bezalkoholowe oraz piwo, planowany jest także postój na kotwicy na płytszych wodach. W tym czasie podawany jest obiad, można skorzystać ze sprzętu do snorkelingu, kajaków oraz desek SUP. Wycieczka w grupach międzynarodowych, w kameralnym gronie – maksymalna liczba uczestników to 12 osób. Rejs dostępny dla osób spędzających urlop w Caleta de Fuste, Costa de Antigua oraz Corralejo.

CENA

  • Dorosły - ok 65 €
  • Dziecko - ok 40 €


Wycieczki są organizowane dla grup nie mniejszych niż 20. osób. Zależnie od liczby uczestników, wycieczki są organizowane dla polskich grup i prowadzone po polsku lub odbywają się w międzynarodowych grupach, w asyście polskiego pilota.


Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.