Lanzarote to urokliwa wyspa o wyjątkowej architekturze białe, niskie, domki z zielonymi okienkami i drzwiami. Największym atutem wyspy są jej niepowtarzalne krajobrazy.

Lanzarote zwana jest wyspa wulkanów, i to właśnie one królują na Lanzarote. Wyspy Kanaryjskie to wyspy wiecznej wiosny, gdzie średnia roczna temperatura to 24 stopnie . To jedna z najbardziej tajemniczych hiszpańskich Wysp Kanaryjskich, a jej krajobraz stanowi połączenie czerni i czerwieni. Usytuowana jest nieopodal wybrzeża Afryki od strony północno-zachodniej. Na terenie wyspy znajduje się niezliczona ilość wulkanów, będących wytworami zastygłej lawy latami wypływającej z licznych wulkanów, które są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu Lanzarote, który zachwyca surowością i majestatycznością. Na terenie wyspy znajduje się ich około 300. Otoczenie dzikiej przyrody i wyjątkowy klimat, jaki tam panuje, sprzyja wypoczynkowi, pozwala wyciszyć się i głęboko zrelaksować. Wakacje na Lanzarote to idealna propozycja dla wszystkich, którzy potrzebują odpoczynku od zgiełku zatłoczonych i hałaśliwych miast. Na terenie wyspy z pewnością znajdą upragniony spokój.

Lanzarote jest najbardziej wysunięta na północ ze wszystkich wysp Archipelagu Kanaryjskiego. Położona na krystalicznych wodach Oceanu Atlantyckiego, ma wiele plaż z idealnymi warunkami do sportów wodnych i słonecznych kąpieli. Do najpopularniejszych i najpiękniejszych z nich należą: Puerto del Carmen, Papagayo, Playa Blanca czy Costa Teguise, gdzie można oddać się szaleństwu uprawiania sportów wodnych.

Wyspa Lanzarote w 1993 roku została dodana do listy UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery i uznana wówczas za cud natury. Jedną z największych jej atrakcji turystycznych jest Park Narodowy Timanfaya, potocznie nazywany „górą ognia”. Został on założony na terenie, gdzie w latach 1730–1736 odbywały się regularne erupcje wulkanów. Park zachwyca malowniczym i nieco surowym krajobrazem, który stanowi pomnik aktywności okolicznych wulkanów. Odwiedzając wyspę, warto zobaczyć również El Golfo, czyli zielone jezioro powstałe wewnątrz krateru. Charakterystyczna zielona barwa jeziora to efekt występowania dużych skupisk morskich alg. Ciekawym punktem na mapie turysty spędzającego wakacje w Lanzarote jest również Park Kaktusów, gdzie można poznać nie tylko wyjątkowe gatunki roślin z całego świata, lecz także obejrzeć tajemniczą jaskinię Jameos del Aqua.

Wycieczka na Lanzarote to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się z zachwycającą, a jednocześnie surową naturą. Odwiedzając wyspę, warto także zobaczyć miejsca, gdzie znajdują się zabytkowe relikty czy wyjątkowa architektura. Najlepszym wyborem będą spokojne, nieco senne miasteczka Teguise oraz Haria, które nieco ożywają podczas słynnego niedzielnego targu. 

Mapa - Lanzarote

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Lanzarote

Przepraszamy, obecnie nie ma dostępnych wycieczek. Zobacz naszą aktualną ofertę wakacyjną.