Jordania - wycieczki fakultatywne

Morze Martwe (z Akaby)

Zbiórka i wyjazd spod hotelu ok godz. 07:00, następnie 3 godzinny przejazd klimatyzowanym pojazdem nad Morze Martwe. W czasie przejazdu przerwa na kawę, herbatę, toaletę. Dowiecie się Państwo wielu ciekawych rzeczy na temat rolnictwa i systemów nawadniania oraz irygacji Jordanii, ekonomii, połączenia Morza Czerwonego z Morzem Martwym,  także na temat historii, mijanych po drodze miejsc związanych z Biblią. Przejazd do gorących źródeł, gdzie po krótkim wprowadzeniu na temat „jak sobie radzić” z Morzem Martwym, otrzymacie Państwo 3 godziny czasu wolnego. W czasie pobytu lunch. Powrót do Akaby w godzinach popołudniowych, przyjazd przewidywany jest na godz. 18:00.  

Cena zawiera:
- transport klimatyzowanym samochodem/busem
- przewodnika z jęz. angielskim (przewodnik z jęz. polskim na zapytanie za dodatkową opłatą, wymagana wcześniejsza rezerwacja)
- opłatę za wejście na plażę przy Morzu Martwym
- lunch
Cena nie zawiera:
- napiwków 
Ceny w USD :
2 osoby                230 USD od osoby           przejazd samochodem
4 osoby                160 USD od osoby         przejazd mini vanem
6 osób                  110 USD od osoby            przejazd mini vanem
 


Petra tour (z Akaby)

Zbiórka i wyjazd z hotelu ok godz. 07:00 rano,  przejazd trwający ok 2 godz. do Petry. W czasie przejazdu usłyszycie Państwo informacje na temat historii i czasów współczesnych Akaby, życia codziennego Jordańczyków, rolnictwa, roślinności, nawadniania. Mniej więcej w połowie drogi postój na szczycie góry, na kawę, herbatę, toaletę i rozprostowanie nóg przed dalszą podróżą. Po przerwie przewodnik zacznie opowiadać o Petrze i Nabatejczykach. Zobaczycie Państwo tzw. „Grobowiec Obelisków” z otoczeniem, teatr, wielki zespół Grobowców Królewskich, Skarbiec Faraona, Klasztor, grobowiec Duszary i wiele innych. Ok godz. 12:00-12:30 zakończy się zwiedzanie z przewodnikiem i do godz. 14:30-15:00 przewidziany jest czas wolny (z krótką instrukcją, jak się poruszać po Petrze i jak trafić do autokaru). Następnie przejazd do restauracji na lunch i po lunchu powrót do Akaby. Planowany przyjazd ok godz. 18:00. 

Cena zawiera:
- transport klimatyzowanym samochodem/busem
- przewodnika z niemieckim lub angielskim
- opłatę za wejściówki do Petry
- lunch
Cena nie zawiera:
- napiwków
- przejazdu dorożkami w Petrze
Ceny w USD :
2 osoby                250 USD od osoby         przejazd samochodem
4 osoby                190 USD od osoby         przejazd mini vanem
6 osób                  170 USD od osoby         przejazd mini vanem
 

 

Snorkeling (z Akaby)

Podziwiaj wspaniałe widoki podczas rejsu pomiędzy 4 krajami… w przyjemnej podróży morskiej odkryj magię czerwonych raf koralowych i podwodne życie morskie. Podejdź bliżej i poczuj przyjemność nurkowania w Parku Morskim Aqaba, po którym zapraszamy na pyszny (BBQ) obiad.
Cena w USD   =  41 USD od osoby dorosłej, dzieci 50 % ceny
Cena zawiera:
- Mieszany lunch BBQ i sałatki na plaży 
- Napoje bezalkoholowe na pokładzie podczas rejsu
- Zestaw do snorkelingu
- Bezpłatny wstęp na plażę 
Cena nie zawiera:
- napiwków


 

Wadi Rum (z Akaby)

Naszą przygodę w ramach wycieczki po Jordanii rozpoczynamy po południu (czas zbiórki zostanie podany na miejscu, nw zależności od pogody i pory roku). Czeka nas mniej więcej godzinna jazda do Wadi Rum, podczas której dowiemy się wielu ciekawych rzeczy na temat rewolucji arabskiej, Lawrence′a z Arabii, życia Beduinów i ich kulturze. Po dojeździe do centrum przerwa na rozprostowanie nóg, a następnie przesiadamy się do jeepów i jedziemy przez ok 2 godziny przez pustynię. Po drodze zaliczymy 4 przystanki (w tym na filiżankę herbaty w namiocie Beduinów) i skończymy w punkcie widokowym, gdzie będziemy mogli podziwiać zachód słońca. Na koniec dnia kolacja i podziwianie tańców beduińskich, a następnie przejazd busem z powrotem do Akaby (czas powrotu jest zmienny).
Cena zawiera:
- transport klimatyzowanym samochodem/busem
- przewodnika z jęz. angielskim (przewodnik z jęz. polskim na zapytanie za dodatkową opłatą, wymagana wcześniejsza rezerwacja)
- opłatę za wejście do Wadi Rum
- 2 godziny jazdy jeepami
- kolacja
Cena nie zawiera:
- napiwków 
Ceny w USD:
2 osoby               186 USD od osoby             przejazd samochodem
4 osoby               130 USD od osoby             przejazd mini vanem
6 osób                 105  USD od osoby            przejazd mini vanem

Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM SA. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.