Phuket - wycieczki fakultatywne

Wyspy Phi Phi

Wyjazd około godziny 7:00-8:00 rano.
Malownicza wycieczka łodziami motorowymi do bardzo popularnych wysp Phi Phi. Położone są one między wyspą Phuket, a stałym lądem Tajlandii. Zespół wysp tworzy rozrzucone po Morzu Andamańskim wapienne skały, a wszystkie te cuda natury wchodzą w skład Prowincji Krabi. Największą na archipelagu i jedynie stale zamieszkałą wyspą jest Ko Phi Phi Don. Jest miejscem bardzo rozwiniętym przez infrastrukturę turystyczną z uwagi na obecność szerokiej oferty zakwaterowania, a także niecodziennych  aktywności, takich jak wspinaczki skalne czy nurkowanie. Drugą pod względem wielkości jest wyspa Ko Phi Phi Lee, która słynie przede wszystkim z malowniczych plaż, zatok i jaskiń. Kręcono również na niej słynny film ,,Niebiańska plaża’’ z Leonardo Di Caprio w roli głównej.

W czasie wycieczki istnieje możliwość pływania i nurkowania pośród kolorowych ryb widocznych w krystalicznej wodzie. Zwiedzanie obu wysp, a następnie wizyta w Jaskini Wikingów i Wyspie Małp. Kolejnym punktem programu jest krótka wizyta w słynnych zatokach Lho Sa Mah i Pi Leh. Możliwość pływania i nurkowania z rurką. Następnie powrót na wyspę Phi Phi Don na lunch. Krótka wizyta na Bambusowej Wyspie. Powrót do portu Royal Phuket Marina i transfer powrotny ok. godziny 18:00-19:00. W momencie zamknięcia zatoki Maya Bay program przewiduje malowniczą wyspę Koh Rang Yai.Obiad, napoje i sprzęt do nurkowania (kamizelka ratunkowa, płetwy, maski) w cenie wycieczki.

 


Tajemnice Wyspy Phuket

Wyjazd ok. godziny 07:30. Jednodniowa wycieczka, która umożliwia podziwianie naturalnego piękna, kultury i architektury Phuket. Przejazd wzdłuż urokliwego wybrzeża, gdzie można dostrzec jedne z najpiękniejszych plaż w Azji. Następnie przejazd na wzgórze Nakkerd, gdzie uczestnicy odwiedzają ogromny, biały posąg Wielkiego Buddy, który ma 45 m wysokości i jest trzecim co do wielkości posągiem w Tajlandii. Całość pokryta jest białym marmurem. Pełna nazwa tego posągu to Phra Phutta Ming Mongkoi Eknakairi, co w dosłownym znaczeniu oznacza ,,Uczciwego Pomyślnego Pana Buddę na szczycie wzgórza Naga’’. Ze wzgórza można cieszyć się widokami na południowe Phuket i handlową dzielnicę Chalong. Kolejną atrakcją wycieczki jest wizyta w popularnym klasztorze Wat Chalong, który w XIX wieku otrzymał status królewski. Wizyta w tradycyjnej fabryce orzechów nerkowca, gdzie można zapoznać się z całym procesem przetwarzania orzechów. Sri Burapa Orchid jest pierwszą fabryką orzecha włoskiego, która została zbudowana na Phuket.

Około południa spacer po Starym Mieście. Urokliwa starówka zachęca charakterystyczną architekturą, która składa się z kolorowych rezydencji i starych kamienic. Najbardziej popularną ulicą jest Thalang Road.
Wizyta w chińskiej świątyni Jui Tui Shrine, której tradycja sięga co najmniej 1911 roku. Będąc tutaj, uczestnicy dowiedzą się między innymi, dlaczego mieszkańcy wyspy przybywają tutaj, aby przeżywać ważne wydarzenia, czy dlaczego chińskie wpływy miały kiedyś ogromne znaczenie w rozwój tego miejsca. Odwiedzenie również majestatycznej rezydencji Chin Pracha House z 1903 roku, utrzymanej w stylu chińsko-portugalskim. Kręcono w nim między innymi film ,,Młody Indiana Jones’’.

Czas na lunch w lokalnej farmie Old Phuket. Następnie zwiedzanie typowego wiejskiego domu i udział w pokazach wyrobów na lokalnej plantacji. Zapoznanie z procesem uprawiania ryżu, który jest podstawowym pożywieniem w Azji. Ok. godziny 17:30 transfer powrotny do hoteli.Obiad i napoje w cenie wycieczki.

 

Wycieczka na wyspy Similian

Wyjazd ok. godziny 05:30. Wyspy Similian to jedne z najbardziej spektakularnych archipelagów Tajlandii, które zaliczane są również do najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Stanowią morską granicę między Tajlandią a Indiami. Całość składa się z 9 granitowych wysp, które zachwycają wspaniałymi plażami i lśniącą lazurową wodą. Wypłynięcie łodziami z przystani Nam Khem. Pierwszym przystankiem jest tzw. Zatoka Kaczora Donalda, gdzie uczestnicy mają czas zwiedzenie wyspy, relaks i korzystanie z piaszczystej, białej plaży. Wyruszenie w krótki szlak The Sail Rock przez tropikalną przyrodę do punktu widokowego Sail Rock. Czas na zdjęcia i podziwianie widoków. Następnie dla chętnych snorkeling w Koh Similian. Obiad w zatoce Princess Bay w formie pikniku na plaży.  Krótka ścieżka przyrodnicza wzdłuż kolejnej zatoki Honeymoon Bay. Ostatnim punktem wyprawy jest Koh Similian, nazywany też Koh Bon. Czas na wypoczynek oraz snorkeling wśród bogatego życia morskiego na rafie koralowej. Ok. godziny 18 transfer powrotny do hoteli.Obiad i poczęstunek w cenie wycieczki.
Nowe przepisy Parku Narodowego Simlian wymagają kserokopii paszportu w momencie rezerwacji.

 


Wycieczka do Rezerwatu Słoni na Phuket

Wyjazd trwa ok. 4-5 godzin i jest fantastyczną okazją dla miłośników zwierząt. Wycieczki odbywają się rano (9:00-13:00) lub po południu (13:00-17:00). Przejazd do tzw. Etycznego Sanktuarium Słoni, które jest zrównoważonym projektem ekoturystycznym,  powstałym w 2014 roku. Jest wspólną inicjatywą lokalnych mieszkańców i ma na celu zapewnienie ochrony czworonożnym zwierzakom. Obecnie posiada aż 8 lokalizacji i stanowi dom dla bardzo dużej ilości słoni, które wcześniej zmagały się z ciężkimi warunkami do życia. Obecnie na terenie rezerwatu zwierzęta, zgodnie z misją całego przedsięwzięcia, mogą cieszyć się dobrym zdrowiem, wolnością i szczęściem i nie są wykorzystywane do różnych prac  oraz rytuałów przez lokalnych mieszkańców.  Podczas wizyty w tym miejscu uczestnicy zapoznają się z całym założeniem rezerwatu, a także wzbogacają swoją wiedzę na temat trudnej sytuacji słoni azjatyckich. Cały projekt stanowi również wielkie wsparcie finansowe dla lokalnych ludzi, gdyż zatrudnia dużą ilość osób. Pracownicy przekazują ciekawe informacje o całym cyklu egzystencji słoni, a także zapoznają z procesem ich karmienia. Możliwość przejścia spacerowym szlakiem Canopy Walkway Chiang Mai. Jest najdłuższym zawieszonym chodnikiem w Tajlandii. Oferuje wspaniały widok na okoliczną, górzystą okolicę z bujnymi roślinami.