Sprawdź najlepsze oferty wakacji na Djerbie!

Ładowanie...

Djerba - wakacje

Strzeliste, monumentalne góry, bezkresne, surowe stepy usiane zielonymi oazami, otoczone długimi wybrzeżami i turkusową wodą to niezwykły krajobraz tunezyjskiej Djerby. Baśniowy, niemal mistyczny pejzaż wyspy podziwiają nie tylko zachwyceni turyści, spędzający wakacje na Djerbie ale również słynni filmowcy z Hollywood – to tutaj powstały zdjęcia do kultowych produkcji, takich jak Gwiezdne Wojny czy Indiana Jones.

Djerba to urokliwa wysepka o powierzchni 514 km² położona w Zatoce Kabiskiej w basenie Morza Śródziemnego. Największa wyspa Tunezji, znajduje się jedynie kilka kilometrów od południowo-wschodniego wybrzeża, na tyle blisko by z kontynentem łączyła ją grobla. Ten niezwykły region wyróżnia krajobraz z całą paletą barw, wyglądający niczym kolorowy pejzaż. Wystarczy wspomnieć gaje oliwne czy figowe, soczyście zielone palmy, półwysep Ras Rmel, który upodobały sobie różowe flamingi, ogrody palmowe czy farmę krokodyli. Turystów wybierających się na Djerbę zachwyca nie tylko dzika, zapierającej dech w piersiach przyroda, ale również tradycyjna, biała zabudowa, pełna kopuł i zaokrąglonych kształtów.


Główną atrakcją wakacji na Djerbie są niekończące się plaże, a także idealne do zażywania kąpieli morze – spokojne, stosunkowo płytkie i o przyjemnej temperaturze. Na północy i wschodzie wybrzeże jest najpiękniejsze - pod stopami wyczuwalny jest miękki, ciepły piasek, który w południe mieni się kolorami w letnich promieniach słońca. Najbardziej urokliwą częścią nabrzeża jest Zarzis rozciągająca się na powierzchni 12-kilometrów plaża z niesamowitym widokiem na krystalicznie czysta, lazurową wodę. Na Djerbie pogoda rozpieszcza turystów, a wysoka temperatura nie jest zarazem uciążliwa.
 
Ten region ma niezwykle bogatą kulturę, na każdym kroku można natrafić na niezwykłe zabytki i zabudowania opowiadające fascynującą historię tej pięknej wyspy. To właśnie tutaj znajduje się największa synagoga w całej Afryce - El Ghriba, w której można podziwiać jedną z najstarszych Tor na świecie. Warto również zajrzeć do niezwykłej stolicy wyspy Houmt Souk, gdzie wśród zwartej, tradycyjnej zabudowy odnajdziesz liczne zabytki i muzea oraz zobaczyć niezwykłe, niemal mistyczne ruiny osady Meninx założonej przez Fenicjan. Obowiązkowa jest także wyprawa na Saharę, do oazy Tamerza lub w gościnę do Berberów, którzy mieszkają w domach wykutych w skałach. Te wycieczki z Djerby wiążą się już jednak z podróżą na kontynent.

Zachód słońca na Djerbie

Zachód słońca na Djerbie

Borj Ghazi Mustapha, Djerba

Borj Ghazi Mustapha, Djerba

Czy na Djerbie jest drogo?
Kiedy są flamingi na Djerbie?
Co warto przywieźć z Djerby?
W jakim języku mówi się na Djerbie?
Ile kosztują wczasy na Djerbie?

Mapa - Djerba

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Djerba