Djerba - wycieczki fakultatywne


Dookoła wyspy - (wycieczka półdniowa)

Wakacje na Djerbie pozwolą na poznanie wyspy z wielu innych wymiarów, dlatego warto wybrać się poza hotel aby odkryć zupełnie coś wyjątkowego. Podczas półdniowej wycieczki po Djerbie każdy będzie mógł zobaczyć jak przenika się kultura zarówno Berberów, Żydów czy też Włochów. Pierwszym punktem na trasie będzie to przejazd do miejsca zwanego El Kantro - gdzie rozpoczyna się rzymska grobla łącząca wyspę z kontynentem. Następnie przemieścimy się do miasteczka Guellala, które nazywane jest miastem garncarzy. Odwiedzimy muzeum tradycji muzułmańskiej, które przybliży nam lokalną kulturę, stroje, zwyczaje jak również udamy się do wytwórni ceramiki aby zobaczyć na własnych oczach jak tworzone jest przepiękne dzieło sztuki.
 
Kolejny punkt - wizyta w najstarszej Synagodze w Afryce Północnej - El Griba jak również czas w wiosce Djerbahood, słynacej ze ściennych malowideł wykonanych przez artystów z całego świata. Na sam koniec przejazd do stolicy wyspy - Houmt Souk, gdzie mamy przewidziany czas wolny aby każdy mógł pospacerować wąskimi uliczkami, na których unosi się niesamowita woń przypraw, spróbować herbaty miętowej z orzeszkami pini czy też soku ze świeżego granatu czy pomarańczy. Po jakże różnorodnej wycieczce po Djerbie powrót do hotelu na obiad.

Cena

  • dorosły ok. 30 €
  • dzieci 2-12 lat ok. 15 €

 

Sahara - 2 dni

Dzień 1
Wycieczkę rozpoczynamy przejazdem do Matmaty, gdzie znajdują się podziemne jaskinie zamieszkane przez Berberów-rdzennych mieszkańców Tunezji. Zwiedzimy również jedną z jaskiń zamieszkiwaną przez berberyjską rodzinę. Następnie dotrzemy do Douz, gdzie będzie czekać na nas obiad. Po obiedzie odbędzie się przejażdżka na wielbłądach, po piaszczystych wydmach. W drodze powrotnej będziemy mieli okazję zatrzymać się przy słonym jeziorze- Chott El Jerid, które jest największym słonym jeziorem Afryki. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
 
Dzień 2
W tym dniu czeka nas przejażdżka jeepami, podczas której poczujemy klimat rajdu Paryż - Dakar, pędząc przez pustynie do miejsca, gdzie George Lucas kręcił kultowe Gwiezdne Wojny. Dotrzemy również do czarującej górskiej oazy - Chebika. W drodze powrotnej obiad w Touzeur. Po obiedzie powrót na Djerbę.
 
Cena

  • dorosły ok. 115 €
  • dzieci 2-12 lat ok. 70 €

 

Statek piracki

Zapraszamy na przygodę pirackim statkiem, po której w naszej pamięci pozostaną niezapomniane wrażenia, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Po śniadaniu przejazd autokarem do portu Houmt Souk. Wypłynięcie statkiem na półwysep Różowych Flamingów. Podczas rejsu z Djerby liczne animacje: zarzucanie sieci rybackiej, makijaż piracki dla dzieci, zdjęcia z piratami. Szczęśliwcy mogą spotkać delfiny. Pobyt na złocistej plaży półwyspu, kąpiele w morzu oraz plażowanie. Obiad w namiocie z bambusa. Następnie program artystyczny - skecze w wykonaniu piratów. Powrót statkiem do portu. Przejazd autokarem do hotelu w godzinach wieczornych. Wycieczka tylko w okresie letnim.

  • Cena ok. 29 € (hotele Djerba)
  • Cena ok 36 € (hotele Zarzis)


Djerba explore

Krótka ale jakże ciekawa wyprawa. Obejrzymy skansen z lokalną zabudową tunezyjską, muzeum dziedzictwa kulturowego, które pozwoli nam bliżej poznać lokalne życie. Na miejscu zobaczymy
również muzeum Lalla Hadria z niesamowitą kolekcją sztuki z krajów islamskich z całego świata.
 
Wielką atrakcją jest również farma krokodyli, która jest największa w basenie Morza Śródziemnego, otoczona wielką ilością palm, pośród których żyje ponad 400 gadów. Warto spacerując alejkami zobaczyć popołudniowe karmienie tych niezwykłych zwierząt.

  • Cena ok. 35 €, dziecko 2-12 lat ok. 15€ (hotele z Zarzis)
  • Cena ok. 30€, dziecko 2-12 lat ok. 15€ (hotele z Djerby)

 
Podane wyżej opisy i ceny mają charakter informacyjny i moga ulec zmianie, o szczegóły należy pytać u rezydenta.


Ksar Ghilane

Zapraszamy na pustynną wyprawę do intrygującej krainy Berberów! Przeżyjemy ekscytującą przygodę na pomarańczowej pustyni w Ksar Ghilane, gdzie odwiedzimy najbardziej wysuniętą na południe Tunezji oazę. Chętni, którzy skorzystają z przejażdzki quadami dotrą również do rzymskiego fortu, podczas kiedy pozostali będą miały okazję podziwiać okolicę z perspektywy grzbietu wielbłąda (dodatkowo płatne). Odwiedzimy wioskę Bernerów Matmata, gdzie do dzisiaj w skalnych domach mieszkają współcześni „jaskiniowcy”. Tutejsza zabudowa niemal zlewa się z naturą, dzięki czemu z dużej odległości była niemalże niewidoczna dla nadciągającego wroga i stanowiła idealną kryjówkę. Wspaniałe widoki gwarantowane!

Cena

  • ok. 65 EUR

W cenę wliczony jest obiad. Przejażdżki quadami i na wielbłądach są dodatkowo płatne. Quady ok.  25€, wielbłądy ok. 15€.