DOOKOŁA WYSPY – (wycieczka półdniowa)

Zwiedzanie najciekawszych zakątków Djerby z wycieczką fakultatywną. Przejazd do miejsca El Kantara, gdzie rozpoczyna się rzymska grobla łącząca wyspę z kontynentem. Wizyta w miasteczku Guellala, które nazywane jest miasteczkiem garncarzy, wizyta w muzeum tradycji muzułmańskiej oraz wytwórni ceramiki. Następnie wizyta w najstarszej Synagodze w Afryce Północnej – El Griba, oraz wiosce Djerbahood słynącej ze ściennych malowideł wykonanych przez atystów z całego świata, przejazd do stolicy wyspy – Houmt Souk, czas wolny. Powrót do hotelu.
Cena ok. 29 €dzieci 2-12 lat ok. 15 € (hotele Djerba)
Cena ok. 35 €dzieci 2-12 lat ok. 18 € (hotele Zarzis)

SAHARA - 2 dni

Dzień 1
Wycieczkę rozpoczynamy przejazdem do Matmaty, gdzie znajdują się podziemne jaskinie zamieszkane przez Berberów - rdzennych mieszkańców Tunezji. Kolejno zwiedzanie jednej z jaskiń zamieszkiwanej przez berberyjską rodzinę. Następnie dotrzemy do Douz, gdzie będzie czekał na nas
obiad. Po obiedzie odbędzie się przejażdżka na wielbłądach w strojach ludzi Sahary, po piaszczystych wydmach. W drodze powrotnej będziemy mieli okazję zatrzymać się przy słonym jeziorze - Chott El Jerid, które jest największym słonym jeziorem Afryki. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
Dzień 2
W tym dniu czeka nas przejażdżka jeepami, podczas której poczujemy klimat rajdu Paryż - Dakar, pędząc przez pustynię do miejsca, gdzie George Lucas kręcił kultowe Gwiezdne Wojny. Dotrzemy również do czarujących górskich oaz - Chebika i Tamerza. W drodze powrotnej obiad w Touzeur. Po obiedzie powrót na Djerbę.
Cena ok. 85 €, dzieci 2-12 lat ok. 50 € (hotele Djerba)
Cena ok. 90 €, dzieci 2-12 lat ok. 55 € (hotele Zarzis)

STATEK PIRACKI

Zapraszamy na przygodę pirackim statkiem, po której w naszej pamięci pozostaną niezapomniane wrażenia, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Po śniadaniu przejazd autokarem do portu Houmt Souk. Wypłynięcie statkiem na półwysep Różowych Flamingów. Podczas rejsu z Djerby liczne animacje: zarzucanie sieci rybackiej, makijaż piracki dla dzieci, zdjęcia z piratami. Szczęśliwcy mogą spotkać delfiny. Pobyt na złocistej plaży półwyspu, kąpiele w morzu oraz plażowanie. Obiad w namiocie z bambusa. Następnie program artystyczny - skecze w wykonaniu piratów. Powrót statkiem do portu. Przejazd autokarem do hotelu w godzinach wieczornych.
Cena ok. 29 € (hotele Djerba)
Cena ok 36 € (hotele Zarzis)

DJERBA EXPLORE

Wyjazd z hotelu w godzinach popołudniowych do Djerba Explore, zwiedzanie skansenu – dawnych zabudowań tunezyjskich, muzeum dziedzictwa kulturowego oraz największej na świecie farmy krokodyli, wycieczkę kończy pokaz karmienia tych zwierząt.
Cena ok. 29 € (hotele Djerba)
Cena ok. 35 € (hotele Zarzis

Powyższa lista wycieczek fakultatywnych na Djerbie ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM TOURS POLSKA. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.