Riwiera Turecka

Zobacz najlepsze oferty wypoczynku na Riwierze Tureckiej z EXIM tours

Ładowanie...

RIwiera Turecka - wakacje

Wczasy na Riwierze Tureckiej to niepowtarzalna okazja, aby poznać bliżej kulturę i obyczaje mieszkańców tych terenów. To miejsce tętniące życiem, z atrakcyjnymi, turystycznymi miejscowościami, takimi jak: położona w samym sercu regionu Antalya, Finike, Phaselis i Kekova.

Riwiera Turecka jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych regionów Turcji. Każdego roku to tętniące życiem miejsce przyciąga turystów z całego świata. Przepiękna pogoda i wysokie temperatury powietrza utrzymują się tu od kwietnia do jesieni, dlatego kraj na pograniczu kontynentów jest w październiku równie atrakcyjny, co w typowo letnie miesiące.

Jakie miejsca są warte polecenia w tej części Turcji? Antalya, czyli największe miasto w regionie, stanowi idealną bazę wypadową do organizacji wycieczek objazdowych i zwiedzania atrakcji turystycznych tego wyjątkowego, orientalnego kraju. Miasto otoczone jest malowniczym pasmem gór, a turyści mogą zwiedzać niezliczone zabytki, m.in. bramę Hadriana. Inną popularną miejscowością Riwiery Tureckiej jest Finike, będąca idealną bazą wypadową, z której można wyruszyć na wycieczki objazdowe do takich miejscowości jak: Kekova, Demre, Phaselis, Myra.

Port w Antalyi

Port w Antalyi

Hıdırlık Kulesi, Antalya

Hıdırlık Kulesi, Antalya

Atrakcje Riwiery Tureckiej

Najpopularniejsze i największe miasto Riwiery Tureckiej, Antalya, to mekka turystów, którzy co roku tłumnie przyjeżdżają z całego świata, aby korzystać z licznych atrakcji, jakie oferuje. Miasto słynie z bogatego nocnego życia, zatłoczonych głośnych uliczek oraz przepięknych, przestronnych plaż. Wakacje w Antalyi to również gwarancja bogatej turystycznej infrastruktury. Miasto bowiem posiada olbrzymią bazę noclegową, liczne restauracje czy inne miejsca oferujące różnego rodzaju rozrywki. Do atrakcji regionu należą popularne wycieczki objazdowe łodzią do jaskiń, np. Jaskini Piratów, Jaskini Kapiącego Kamienia przy malowniczej plaży Kleopatry czy Jaskini Kochanków. Do tych obiektów można dotrzeć wyłącznie drogą wodną, gdyż znajdują się po obu stronach cypla. 

Zabytki Riwiery Tureckiej 

Antalya to nie tylko świetna baza wypadowa do innych okolicznych miejscowości czy miejsce pełne rozrywek dla miłośników nocnego życia. Miasto oferuje turystom również możliwość podziwiania wspaniałych zabytków, z których większość usytuowana jest w jego starszej części. Do najpiękniejszych i najbardziej wartościowych z nich należą: Dom derwiszy, zabytkowe foldery z XIII wieku Yivli Minare (Żłobiony Minaret) czy meczet Ulu Camii, najprawdopodobniej wybudowany na fundamentach świątyń antycznych. Inny warty obejrzenia obiekt sakralny Riwiery Tureckiej to meczet Kesik Minare, który powstał z pozostałości bazyliki z V w. Odwiedzając Antalyę, warto również zobaczyć łaźnie hammamy, Bramę Hadriana, która powstała za czasów cesarza rzymskiego i została postawiona jako łuk triumfalny, oraz wieżę Hidirlik Kulesi z II w., wcześniej funkcjonującą prawdopodobnie jako latarnia morska.

Brama Hadriana, Antalya

Brama Hadriana, Antalya

Meczet Kesik Minare, Antalya

Meczet Kesik Minare, Antalya

Ile kosztują wakacje na Riwierze Tureckiej?
Gdzie najlepiej na Riwierze Tureckiej?
Co wybrać: Kemer czy Side?
Czy wakacje w Turcji są obecnie bezpieczne?

Mapa - Riwiera Turecka

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Riwiera Turecka