KIERUNEK SIDE i ALANYA

Pamukkale

Wizytówka Turcji i Park Narodowy, wpisany na światową listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Na zboczu góry Cökele gorące źródła tworzą malownicze tarasy z wapiennych osadów. nWyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przyjazd do Pamukkale, oglądanie panoramy trawertynów z możliwością fotografowania, lunch w restauracji Pamukkale Antik. Po obiedzie przejazd do znajdującego się tuż nad tarasami antycznego Hierapolis wraz z nekropolią. Po zwiedzeniu ruin miasta czas wolny na spacery po tarasach Pamukkale lub leczniczą kąpiel w Basenach Kleopatry (dodatkowa opłata). Po południu wyjazd w drogę powrotną z przerwą na wizytę w centrum tekstyliów oraz kolację. Powrót do hotelu ok. 23:30.
Cena ok. 99 EUR - dorosły, 50 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS

 

Side Nature

Usytuowane na cyplu, antyczne miasto o malowniczej zabudowie. Do zwiedzenia świątynia Apollina, kameralny port pamiętający czasy starożytności. Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża. Wizyta w górach Taurus, w tradycyjnej, anatolijskiej wsi, słynącej z uprawy liści laurowych i sadów owocowych. Możliwość zakupu lokalnego rękodzieła, również w postaci wyrobów skórzanych. W cenie lunch (napoje płatne) i rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Side.
Cena ok. 39 EUR - dorosły, 18 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS Malownicza Alanya

Usytuowane na cyplu, antyczne miasto o malowniczej zabudowie. Wjazd na wzgórze, na teren dawnej Twierdzy Seldżuckiej. Podziwianie fortyfikacji i widoku na miasto, zatokę i malowniczy port. Zwiedzanie podzamcza twierdzy zbudowanej dla Sułtana Keykubata. Wejście do meczetu i zjazd kolejką linową do centrum miasta. Lunch nad rzeką Dim, w miejscu piknikowym, w altanach usytuowanych na wodzie. Wejście do jaskini Dim usytuowanej w górach Taurus. Czas wolny w centrum Alanyi. Możliwość zakupu lokalnego rękodzieła- biżuterii. W cenie: lunch na rzece Dim (napoje płatne), zjazd kolejką linową, jaskina Dim i Kale. Sklep: jubiler
Cena ok. 43 EUR - dorosły z Side, 39 EUR - dorosły Alanyi, 23/20 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS Zielony Kanyon

Perełka Gór Taurus i ukryty w nich lokalny cud natury. Park Krajobrazowy i rezerwat przyrody. Przepiękny wielki i mały kanion, podziwiany podczas rejsu statkiem po jeziorze zaporowym o niezwykle szmaragdowej wodzie. Możliwość zakupów tekstylnych w outlecie. W cenie: rejs statkiem, all inclusive na statku i w restauracji, lunch.
Cena ok. 75 EUR - dorosły, 45 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS Manavgat

Manavgat - typowe, tureckie miasto średniej wielkości. Synteza n nowoczesności z tradycją. Wodospady na rzece Manavgat, podziwianie architektury i wnętrza Wielkiego Meczetu. Czas wolny wśród starówki miasta, powstałego na bazie osady przeładunkowej z II w. p.n.e. Spływ rzeką Manavgat do mierzei łączącej rzekę z morzem. Spacer po antycznym mieście Side. W cenie: rejs statkiem, lunch (napoje płatne), zwiedzanie meczetu. Sklep ze złotem.
Cena ok. 35 EUR - dorosły, 18 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS 


Rejs po zatoce Alanyi

Pięciogodzinny rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Alanyi. Pirackie jaskinie. Przerwy na pływanie i skoki do wody. Impreza na pokładzie statku, opalanie się. Przy odrobinie szczęścia można liczyć na spotkanie delfinów. W cenie: rejs statkiem, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, obiad.
Cena ok. 49 EUR - dorosły, 24,50 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS 


Antalya Akwarium

Wspaniale zaaranżowane akwarium, z najdłuższym n tunelem podwodnym na świecie. Pływające n nad głowami zwiedzających płaszczki i rekiny, zatopiony samolot, samochód i statek, pływający n nurkowie. W cenie: bilet wstępu do akwarium. Dodatkowo n płatne: kraina śniegu, terrarium.
Cena ok. 59 EUR - dorosły, 39 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS


Delfinarium

Niezwykły pokaz sztuczek w wykonaniu fok morskich i delfinów. W wykonaniu tych zwierząt tańce, gra w piłkę, salta i gra na instrumentach.
Cena ok. 44 EUR - dorosły, 29 EUR - dziecko w wieku 3-9 lat, dzieci do lat 2 GRATIS


Rafting

Wyjazd z hotelu, przejazd autobusem do pięknego parku narodowego, gdzie na rzece Köprülü Çay odbędzie się 13-kilometrowy spływ pełen niesamowitych wrażeń. Rafting daje możliwość dobrej zabawy w otoczeniu wspaniałej scenerii. Podczas tej wycieczki poziom adrenaliny wzrasta o 100 %. Przed imprezą wręczone zostaną kamizelki ratunkowe i kaski oraz odbędzie się krótkie szkolenie prowadzone przez profesjonalnego instruktora raftingu. Podczas spływu przewidziano 3 przerwy: przy historycznym moście z II w. p.n.e., podczas drugiej zjemy obiad, a w czasie ostatniej będzie można spróbować tzw. body raftingu. Życzymy powodzenia w zmaganiu z żywiołem.
Cena ok. 49 EUR - dorosły, 24,50 EUR dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS
 


Jeep Safari

Wycieczka jeepami w góry Taurus. Po drodze zwiedzanie typowych górskich wiosek, możliwość postojów na żądanie i fotografowania przepięknych, dziewiczych krajobrazów. Zapoznają się Państwo z rdzennymi mieszkańcami gór, ich życiem i kulturą. Wizyta w meczecie. Podczas wycieczki lunch w cenie (napoje płatne). Powrót do hotelu ok. 18.00.
Cena ok. 42 EUR - dorosły, 21 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATISJeep Safari i rejs statkiem

Wspaniałe połączenie wizyty w Górach Taurus z rejsem po Morzu Śródziemnym. Przepiękne widoki, malownicze wzgórze Alanijne, prawdziwe tureckie wioski. A oprócz tego n relaks na statku, kąpiele morskie i słoneczne, zabawa w pianie. W cenie: lunch (napoje dodatkowo płatne), off road, rejs statkiem.
Cena ok. 59 EUR - dorosły, 39 EUR dziecko w wieku 4-12 lat, dzieci do lat 3 GRATIS


Nurkowanie

Możliwość odkrywania przepięknego świata podwodnego Morza Egejskiego. To bezpieczna wyprawa zarówno dla doświadczonych nurków, jak i dla amatorów. Istnieje możliwość zrobienia zdjęć pod wodą. Obiad w trakcie wycieczki wliczony w cenę.
Cena ok 69€, Osoba nienurkująca 44€

 

Hamam – łaźnia turecka

Zdaniem Turków nie ma nic lepszego na poprawienie kondycji, oczyszczenie organizmu oraz zrelaksowanie się niż łaźnia turecka. Miejsce relaksu, wypoczynku odnowy biologicznej. n Miejsce, w którym pozbędziesz się martwego naskórka i bolących mięśni. Miejsce, n gdzie poczujecie się jak nowo narodzeni. W cenie: transport, łaźnia, peeling całego ciała, n masaż pianą, masaż olejkami. Pobyt rozpoczyna się wizytą w saunie, następnie ogromna okrągła kopuła wypełniona parą pozwala na relaks i kontemplację. Kolejnym punktem programu regeneracyjnego jest peeling skóry oraz zabieg bąbelkowy. Po wizycie w łaźni na pewno poczujecie się Państwo jak nowonarodzeni.
Cena ok. 29 EUR - dorosły, 15 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS


Hamam VIP – łaźnia turecka

Relaks, wypoczynek odnowa biologiczna. W cenie: transport, łaźnia, peeling całego ciała, masaż pianą, masaż olejkami, terapia kamieniami doctor fish.
Cena ok. 39 EUR - dorosły, 20 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS

 

KIERUNEK BELEK i KEMER

Pamukkale

Wizytówka Turcji i Park Narodowy, wpisany na światową listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Na zboczu góry Cökele gorące źródła tworzą malownicze tarasy z wapiennych osadów. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przyjazd do Pamukkale, oglądanie panoramy trawertynów z możliwością fotografowania, lunch w restauracji Pamukkale Antik. Po obiedzie przejazd do znajdującego się tuż nad tarasami antycznego Hierapolis wraz z nekropolią. Po zwiedzeniu ruin miasta czas wolny na spacery po tarasach Pamukkale lub leczniczą kąpiel w Basenach Kleopatry (dodatkowa opłata). Po południu wyjazd w drogę powrotną z przerwą na wizytę w centrum tekstyliów oraz kolację. W cenie: wstęp na teren Pamukkale, 2 posiłki (napoje płatne). Dodatkowo płatne: basen Kleopatry. Sklep: wyroby bawełniane.
Cena ok. 99 EUR - dorosły, 50 EUR - dziecko w wieku 5-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS

 

Magiczna Antalya

Antalya - malownicza dzielnica portowa, gdzie można obejrzeć zabytki z różnych okresów historii miasta. Charakterystyczne, wąskie uliczki, osmańska  zabudowa. Możliwość zrobienia zakupów w centrach ze złotem i skórami. Piękny widok na Wodospad  Arbuzowy.
Cena ok. 16 EUR - dorosły, 10 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS

 

Stambuł

Największe i najwspanialsze miasto w Turcji, a dawniej także najważniejsza metropolia Morza Śródziemnego. Wycieczka z miejscowym przewodnikiem, który oprowadzi Państwa po stolicy Cesarzy i Sułtanów, n zwanej miastem tysiąca meczetów. Cena obejmuje: transport do i z lotniska, przelot samolotowy w dwie strony do Stambułu, obsługę n polskojęzycznego przewodnika. Zwiedzanie: Błękitny Meczet, Pałac Topkapi, Hipodrom, Bazar Egipski. Dodatkowo płatne: posiłki, rejs po Cieśninie Bosforskiej z kolacją.
Cena ok. 155 EUR - dorosły, dzieci do lat 2 GRATIS

 

Manavgat

Manavgat - typowe, tureckie miasto średniej wielkości. Synteza n nowoczesności z tradycją. Wodospady na rzece Manavgat, podziwianie architektury i wnętrza Wielkiego Meczetu. Czas wolny wśród starówki miasta, powstałego na bazie osady przeładunkowej z II w. p.n.e. Spływ rzeką Manavgat do mierzei łączącej rzekę z morzem. Spacer po antycznym mieście Side. W cenie: rejs statkiem, lunch (napoje płatne), zwiedzanie meczetu. Sklep ze złotem.
Cena ok. 35 EUR - dorosły, 18 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS 

 

Side Nature

Usytuowane na cyplu, antyczne miasto o malowniczej zabudowie. Do zwiedzenia świątynia Apollina i kameralny port pamiętający czasy starożytności. Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża. Wizyta w górach Taurus, w tradycyjnej, anatolijskiej wsi, słynącej z uprawy liści laurowych i sadów owocowych. Możliwość zakupu lokalnego rękodzieła, również w postaci wyrobów skórzanych. W cenie lunch (napoje płatne) i rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Side.
Cena ok. 39 EUR - dorosły, 18 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS 

 

Antalya Akwarium

Wspaniale zaaranżowane akwarium, z najdłuższym n tunelem podwodnym na świecie. Pływające n nad głowami zwiedzających płaszczki i rekiny, zatopiony samolot, samochód i statek, pływający n nurkowie. W cenie: bilet wstępu do akwarium. Dodatkowo n płatne: kraina śniegu, terrarium.
Cena ok. 45 EUR - dorosły, 25 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS

 

Kolej linowa Tahtali

Tahtali- szczyt górujący nad regionem Kemer, 2365 m n n.p.m. Drugi co do długości wjazd kolejką na świecie, pierwszy w Europie. Widok ze szczytu fenomenalny, na zatokę Antalyi. W cenie: wjazd kolejką na szczyt.
Cena ok. 59 EUR - dorosły, 39 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS

 

Delfinarium

Niezwykły pokaz sztuczek w wykonaniu fok morskich i delfinów. W wykonaniu tych zwierząt tańce, gra w piłkę, salta i gra na instrumentach.
Cena ok. 44 EUR - dorosły, 29 EUR - dziecko w wieku 3-9 lat, dzieci do lat 2 GRATIS

 

Rafting

Wariacje, szaleństwo i zabawa podczas spływu pontonami lub kajakami w Parku Narodowym Köprülü. Wyższy poziom adrenaliny gwarantowany. W cenie: rafting, lunch (napoje płatne). Dodatkowo płatne: zdjęcia, film.
Cena ok. 49 EUR - dorosły, 24,50 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS

 

Taurus Safari

Możliwość samodzielnego poprowadzenia samochodu terenowego przez skaliste drogi w górach Taurus, przepiękne miejsca widokowe w Kanjonie Kurpulu, podziwianie zielonych gór Taurus w Parku Narodowym. Strome przejazdy i zapierające dech w piersiach widoki. Po safari obiad nad górską rzeką i krótki rafting dla wszystkich uczestników wycieczki, opcjonalnie przejazd do antycznego miasta Selge z przepięknym starożytnym teatrem wśród górskich szczytów.
W cenie: safari (możliwość prowadzenia jeepa dla osób posiadających prawo jazdy 10 lat), luch (napoje płatne), mini rafting. Dodatkowo płatne: zdjęcia, film. 
Cena ok. 79 EUR - dorosły, 59 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 2 GRATIS

 

Jeep Safari

Wycieczka jeepami w góry Taurus. Po drodze zwiedzanie typowych górskich wiosek, możliwość postojów na żądanie i fotografowania przepięknych, dziewiczych krajobrazów. Zapoznają się Państwo z rdzennymi mieszkańcami gór, ich życiem i kulturą. Wizyta w meczecie. Podczas wycieczki lunch w cenie (napoje płatne). Powrót do hotelu ok. 18.00.
Cena ok. 42 EUR - dorosły, 21 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS

 

Hamam – łaźnia turecka

Zdaniem Turków nie ma nic lepszego na poprawienie kondycji, oczyszczenie organizmu oraz zrelaksowanie się niż łaźnia turecka. Pobyt rozpoczyna się wizytą w saunie, następnie ogromna okrągła kopuła wypełniona parą pozwala na relaks i kontemplację. Kolejnym punktem programu regeneracyjnego jest peeling skóry oraz zabieg bąbelkowy. Po wizycie w łaźni na pewno poczujecie się Państwo jak nowonarodzeni.
Cena ok. 29 EUR - dorosły, 15 EUR - dziecko

 

Hamam VIP – łaźnia turecka

Relaks, wypoczynek odnowa biologiczna. W cenie: transport, łaźnia, peeling całego ciała, masaż pianą, masaż olejkami, terapia kamieniami doctor fish.
Cena ok. 39 EUR - dorosły, 20 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS

 

Nurkowanie

Możliwość odkrywania przepięknego świata podwodnego Morza Śródziemnego. To bezpieczna wyprawa zarówno dla doświadczonych nurków, jak i dla amatorów. Istnieje możliwość zrobienia zdjęć pod wodą. Obiad w trakcie wycieczki wliczony w cenę.
Cena ok 69€, Osoba nienurkująca 44€

 

Błękitny rejs

Relaks podczas rejsu statkiem wzdłuż wybrzeża Kemer. Turkusowa woda, malownicze zatoczki, monumentalne góry Taurus. Ważne: prosimy o jak najszybszy kontakt i zapisy u rezydenta, bo ilość miejsc na statku jest ograniczona!  W cenie: rejs statkiem, all insclusive, lunch na statku.
Cena ok. 49 EUR - dorosły, 34 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS

 

Sklepy: Jubiler, Skóry, Ubrania, Optyk

Transport w dwie strony do sklepu z wybranymi tureckimi rękodziełami. W związku z inflacją Turcja jest obecnie rajem dla zakupoholików. U rezydenta można zamówić bezpłatny przejazd tam i z powrotem w dowolnych godzinach i dowolny dzień tygodnia Bezpłatny transport.